Zalety mobilnych terminali płatniczych

person holding black and white card

W dobie rosnącego zainteresowania płatnościami bezgotówkowymi terminale płatnicze przeżywają spory rozwój. Jednymi z tych które są często wybierane są mobilne terminale płatnicze. Ich niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim możliwość ich stosowania niemalże wszędzie, nie wymagają bowiem stałego podłączenia do źródła zasilania. Terminale wyposażone są w baterie, a ich pojemność uzależnia to, jak długo będzie można z nich korzystać bez konieczności ponownego ładowania.

Każdy zainteresowany ich zakupem może więc bez problemu dopasować model terminala jak najlepiej dobrany do jego wymagań.

Terminale płatnice zyskują sobie popularność wszędzie tam, gdzie dostęp do stałego źródła zasilania może być utrudniony. Często wykorzystywane są w gastronomii, gdzie zdobyły sobie dużą popularność. Jeszcze kilka lat temu w wielu lokalach klienci którzy chcieli dokonać płatności kartą zmuszeni byli osobiście udać się do wskazanego miejsca w celu dokonania tej czynności. Dzięki mobilnym terminalom płatniczym nie ma takiej konieczności, kelnerzy bowiem podchodzą do klientów w celu realizacji transakcji.

Jak działa i ile kosztuje kasa fiskalna dotykowa?

Coraz częściej terminale mobilne widywane są również w miejscach takich jak targowiska czy na przykład festyny. Wiele osób, które w tych miejscach występują jako handlowcy do każdej transakcji muszą wystawiać stosowne paragony. Nie zawsze jednak w takich miejscach jest dostęp do zasilania, dlatego mobilne terminale płatnicze dają możliwość bezproblemowego realizowania tego obowiązku.
Wybierając terminal mobilny klienci zazwyczaj w pierwszej kolejności zwracają uwagę na ich parametry i dopasowanie do posiadanego już sprzętu, takiego jak na przykład kasa fiskalna.

Ponadto istotny jest także sposób w jaki terminal łączy się z bankiem, niektóre umożliwiają łączenie przy pomocy Internetu, a jeśli dostęp do niego jest utrudniony można wybrać taki, który łączy się poprzez GPRS. Od tego, jak terminal łączy się z Internetem jak również od jego wielkości czy parametrów. Z pewnością jednak każdy klient zainteresowany ich zakupem bez trudu wyszuka odpowiednie urządzenie.

Sprawdź też: terminale platnicze